Dejwy a Lucie - titulek
Dejwy a Lucie - titulek2
Novinky
Cestování
Software
Odkazy
Kniha návštěv
Kontakt

[Dejwy a Lucie] - [Software] - [AsocRun]

AsocRun 1.03

Stáhnout na disk
(25 kB)

8.2.2000
freeware

Popis
Program určený pro spuštění dokumentu (je jedno, zda se jedná o stránku HTML, dokument Wordu, jednoduchý textový soubor či obrázer) po vložení CD do mechaniky.

Po vložení CD do mechaniky dojde pomocí AsocRun ke spuštění programu, který umí pracovat s asociovaným souborem (např. MS Internet Explorer pro spouštění souboru HTML, Word či WordPad pro *.DOC, apod.). Standardně lze totiž pouze spouštět aplikace (programy) a to pouze pokud k nim známe cestu. (Takže těžko spustíme např. Netscape Navigator, když ani nevíme v jaké složce se bude na hostitelském počítači nacházet.) Ve Windows9x/ME to šlo obcházet přes příkaz START, ten však ve WindowsNT/2000/XP neexistuje. Efektní pro vlastní CD s HTML prezentací nebo pro zobrazení informací o CD.

Funkce
Spustí zadanou aplikaci asociovanou se souborem zadaným jako parametr v souboru autorun.inf. Pokud se nachází v jiné složce, napíše se relativní cesta.

První parametr určuje soubor s logem či obrázkem ve formátu BMP nebo JPG.

AsocRun.exe vitejte.htm ...  spustí Internet Explorer (nebo Navigator, Operu..) a načte do něj stranku vitejte.htm, která je umístěna v kořenové složce CD
AsocRun.exe uvod\vitej.doc ...  spustí Word (WordPad a pod.) a načte do něj soubor vitej.doc, který je v podadresáři uvod

Upozornění
1. Nikdy nezadávejte plnou cestu s písmenem jednotky, nevíte jaké uživatel má. Ne každý má CD-ROM jako D:
2. Pokud používáte cestu nebo soubor v jehož názvu se vyskytují mezery, musíte zadat parametr v uvozovkách (OPEN=AsocRun.exe "moje stránka.htm")

Instalace
Na CD (do složky, z k které budete CD vyrábět) do kořenové složky (rootu) nebo do nějaké podsložky se umístí soubor AsocRun.exe. Dále umístěte nejlépe také do kořenové složky CD (ale je možno i do podsložky) soubor, který chcete spustit (zde např. index.htm) A naposledy vždy do kořenového adresáře soubor Autorun.inf a v něm text:

[Autorun]
OPEN=AsocRun.exe index.htm
ICON=AsocRun.exe
zobrazí dokument index.htm pomocí aplikace, která je na hostitelském počítači asociována se soubory *.HTM

 

Můžeme umístit program i s obrázkem do jiné složky:

[Autorun]
OPEN=data\AsocRun.exe data\index.htm
ICON=data\AsocRun.exe
zobrazí dokument index.htm ze složky data pomocí aplikace, která je na hostitelském počítači asociována se soubory *.HTM

 

Případně využít ještě program CDLogo na prvotní zobrazení loga:

[Autorun]
OPEN=CDLogo.exe obrazek.bmp 6
ICON=CDLogo.exe
NEXT=AsocRun.exe index.htm
zobrazí soubor obrazek.bmp na 6 sekund a po uplynutí této doby spustí program AsocRun, za jehož pomoci se zobrazí HTML stránkaindex.htm nainstalovaným prohlížečem.

 

Upozorňuji, že klíčové slovo NEXT dokáže využít jen můj program CDLogo, tento klíč ve standardní definici formátu Autorun.inf není, proto se s jiným programem použít nedá!

Historie
1.03 - opravuje chybu, která znemožňovala použití pod WinNT.
1.02 - přidány chybové hlášky

Rád uvítám návrh na jakékoliv zlepšení. Pište nebo použijte kontaktní formulář.

 

Design by Dejwy (c)2003
Poslat email Dejwymu Poslat email Lucii