Dejwy a Lucie - titulek
Dejwy a Lucie - titulek2
Novinky
Cestování
Software
Odkazy
Kniha návštěv
Kontakt

[Dejwy a Lucie] - [Software]

Programy pro "Autorun" na vlastních CD

CDLogo 1.3 (18.11.2001)
Zobrazování vašeho loga (obrázku) umístěného na CD po vsunutí tohoto CD do mechaniky. Podporuje formát BMP a JPG. Umožňuje po zmizení obrázku spustit další program (AsocRun, CDView nebo jiný).
Pro vlastní CD, u nichž chcete, aby bylo vidět, že jsou Vaše a Vy to s počítačem prostě umíte.

AsocRun 1.03 (8.2.2000)
Po vložení CD do mechaniky spustí program, který umí pracovat s asociovaným souborem (např. MS Internet Explorer pro spouštění souboru HTML, Word či WordPad pro *.DOC, apod.). Standardně lze totiž pouze spouštět aplikace (programy) a to pouze pokud k nim známe cestu. (Takže těžko spustíme např. Netscape Navigator, když ani nevíme v jaké složce se bude na hostitelském počítači nacházet.) Efektní pro vlastní CD s HTML prezentací nebo pro zobrazení informace o CD.

 

Popisy formátů

AUTORUN.INF
Soubor nejen pro automatickou akci prováděnou po vložení CD do mechaniky.

 

Multimédia

Seznam kodeků v AVI souborech (FOURCC) a stažení nejpoužívanějších z nich
Seznam Kodeků používaných v AVI souborech - videokodeky podle jejich čtyřpísmeného kódu FOURCC + zvukové kodeky.
Na Vašem počítači je s operačním systémem dodáváno jen několik málo základních kodeků. Další Vám v systému mohou přibýt instalací různých programů. Případně můžete instalovat samotný kodek. Ale pokud video nevidíte nebo neslyšíte zvuk, patrně ten správný kodek ve Vašem systému není. Jaký tedy použít a kde ho sehnat? Jak zjistit pomocí jakého videokodeku a zvukového kodeku soubor přehrajete?
Stažení potřebných kodeků a DirectShow filtrů.

Přehrávání fimů
Co se děje při přehrávání filmů (AVI souborů). Potřebné vybavení pro přehrání filmů. Jaké kodeky, jaké přehravače filmů jso dobrou volbou. Jaké existují typy titulků a co je nutné k jejich zobrazení. Jak postupovat v propojení počítače s televizí, pokud požadujeme sledování filmu z počítače na TV. Jaké jsou možnosti propojení a jaké kabely jsou potřeba.

 

Češtiny

Trasport Tycoon
Strategická hra - dopravní manager. Přeložen soubor tycoon.exe.
Verze originálu: 1.06.011
Verze češtiny: 1.0

Trasport Tycoon DeLuxe
Vylepšená verze dopravního managera. Přeložen soubor tycoon.exe.
Verze originálu: 2.01.119
Verze češtiny: 1.24
Nejlepší rady na webu (angl.)

WhereIsIt? 2.xx
Program ke katalogizaci disket, disků, ZIPů, CD-ROM i částí sítě. Umí udělat seznam souborů na libovolném médiu a navíc můžete automaticky popisovat např. složky nebo soubory a hledat nejen podle jména souboru (kdo ví, jaké by mělo být, že?) ale i v těchto popisech, které se tvoří např. z obsahu souboru File_id.diz, readme.txt apod. Přeložen kompletně soubor s texty v programu. Soubor nápovědy není přeložen.
Oficiální čeština pro verzi: 2.xx
Originál: www.whereisit-soft.com

WhereIsIt? 3.xx
Vylepšená verze předchozího. Podpora více formátů a archivů, možnost si seskupovat disky do skupin, hledat pak jen v nich a další změny. Kompletně přeložen soubor s texty v programu. Soubor nápovědy není přeložen.
Oficiální čeština pro verzi: 3.80 a starší
Originál: www.whereisit-soft.com

 

Plug-ins

DejwyModulePlugin 1.00 (11.11.2001)
Modul pro program WhereIsIt? 3.xx (lze použít i pro starší verzi 2.xx) - obsahuje 2 pluginy:
1/ Sipmple Text For Folder - umožňující extrahovat text z textových souborů ve složce a tento text importovat jako popis této složky. Je možno si určit prioritu, z kterých souborů má být text extrahován a to podle masky souboru. Lze omezit max. délku importovaného textu.
2/ Text from HTML files - umožňuje importovat text z HTML souborů jako jejich popis. Lze volitelně importovat nadpis (title), klíčová slova (keywords), popis (description) a část vlastního textu souboru (body).

 

Design by Dejwy (c)2003
Poslat email Dejwymu Poslat email Lucii